چرا-عکاسی-معماری

 

کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران برگزار می کند:

یازدهمین جلسه از سلسله نشست های معماری، تکنولوژی، هنر

با سخنرانی و نمایش عکس های دکتر سیمون آیوازیان

زمان: دوشنبه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۵- ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰

مکان: باغ موزه قصر- انتهای خیابان مطهری- بعد از تقاطع شریعتی

ورود برای عموم آزاد است.

سیمون آیوازیان در سال ۱۳۲۳ در بندر انزلی متولد شد. نقاشی، موسیقی و عکاسی را به صورت خودآموز از کودکی آغاز کرد.

با اتمام دوره دبیرستان وارد رشته معماری دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد و پس از اتمام دوره دانشگاهی به عنوان عضو هیئت علمی به استخدام دانشگاه تهران درآمد، پس از چند سال تدریس جهت ادامه تحصیل عازم فرانسه شد و مدرک دکتری خود را در رشته معماری و باستان شناسی از دانشگاه سوربون پاریس دریافت کرد، و مجدداً در دانشگاه تهران به تدریس رشته معماری و در کنار آن، عکاسی و موسیقی پرداخت و بالاخره پس از طی مدارج علمی مقام استادی را کسب نمود.

آیوازیان در سال ۱۳۸۴، چنگ زرین جشنواره فجر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در زمینه موسیقی دریافت کرد. او طی دوره دانشگاه همه ساله به عنوان بهترین نوازنده گیتار کلاسیک در مسابقات کشوری انتخاب می شد و تا سال ۱۳۵۴ کنسرت های متعددی برگزار کرد، از آن تاریخ به بعد نوازندگی را کنار گذاشت و فعالیتش را در این زمینه صرفاً معطوف به پژوهش و تدریس کرد.

در سال ۱۳۸۵ کتاب “از فرم تا مکان” او که ترجمه و تألیفی است از نحوه نگرش به مبانی معماری در غرب و مقایسه آن با شرق، از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از هفت کتاب منتخب سال ۸۳ معرفی و به دریافت جایزه و تقدیر نایل گردید.

از آیوازیان تاکنون نمایشگاه های متعدد انفرادی و جمعی در زمینه آبرنگ و عکاسی برگزار گردیده است.

منبع: کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران