پروژه فکری - یاسر موسی پور

ایوان خانه مهر برگزار میکند ..

نشست‌های تخصصی ایوان خانه مهر، توجه به آن بخش از دانش‌های نظری و مهارت‌های تجربی دارد که در سیستم آموزشی و حرفه‌ای حوزه معماری و شهرسازی مورد بی‌توجهی قرار گرفته است. بر این اساس قصد داریم با اشتراک‌گذاری تجربیات معماران و اساتید بزرگ به بررسی چالش‌ها و مسائل ضروری این حوزه بپردازیم و امید است بتوانیم گامی در جهت ارتقای سطح علمی و تجربی جامعه معماری و شهرسازی برداریم .

نشست سوم
پروژه فکری چیست ؟

با حضور
محمدیاسر موسی پور

وقتی لوکوربوزیه در کتاب «به سوی یک معماری»، از پنج اصل برای معماری معاصر صحبت به میان آورد، تا ساخت ویلا ساوا حداقل پنج سال فاصله زمانی داشت. او در آن پروژه چیزی ساخت که قبل از سفارش گرفتن پروژه به جریان افتاده بود.
معماران فراسوی مسئله هایی که با آن مواجه می شوند، افق هایی برای اندیشیدن دارند و گاهی بدون تقاضا بر روی پرسش هایی کار میکنند که به آن ها و کاری که میکنند معنی می بخشد؛ پرسش های که سفارش داده نمی شوند، بلکه از درون یک زیست فکری مشخص متولد می شوند.
مسئله های فکری چگونه به یک پروژه تبدیل می شوند و پروژه فکری چگونه کنش های معمارانه را هدایت میکند؟ پروژه فکری از کجا می آید و چه نسبتی با جغرافیای منطقه ای معمار دارد؟
محمدیاسر موسی پور در این جلسه به پرسشهایی از این دست می‌پردازد و در پایان با اشاره به وضعیت کنونی معماری در ایران تلاش خواهد کرد تا مسئله هایی مشترک را برای کار فکری آینده پیشنهاد نماید.

زمان
پنجشنبه 9 اسفند ماه، ساعت 18 تا 20

مکان
قم، خیابان هنرستان، بین کوچه 20 و 22 ، سینما آیه

حضور در این نشست برای تمامی علاقه مندان رایگان است
جهت رزرو نام و نام خانوادگی خود را به سامانه ۵۰۰۰۱۲۱۲۱۲۱۸۳ ارسال نمایید .