1-Common-Ruins

 

 

مکانی جادویی و شگفت انگیز در حال ویرانی است. در معماری گذشته نشانه هایی وجود دارد. این نشانه ها با گذر زمان از بین می روند.

معماری سکوت می کند. یک غروب طولانی مقدمه ویرانی است. طبیعت با سرعتی که دارد طراحی انسان را با پس گرفتن فضا از او کامل می کند. چیزی جادویی اتفاق می افتد. در چنین زمانی معماری نابود می شود.

قصر Mothe Chandeniers یک ویرانه فوق العاده است.

این قصر در شهر های حومه فرانسه گم شده است. این قصر مثل سرابی خیالی است که دریاچه آرام را به نوسان درمی آورد.

Mothe Chandeniers با گیاهانی احاطه شده که به آن بافته شده اند و سطح آن را پوشانده اند. این قصر ارتباط صمیمانه ای میان تاریخ، معماری و طبیعت برقرار می کند. این قلعه در مکانی دور از بشر به زیبایی می درخشد. اما الان نیاز دارد انسان ها از نابودی نهایی آن جلوگیری کنند.

Dartagnansصندوقی برای محافظت از میراث هنرمندانه و بین المللی است. که اخیرا با کمک 27, 910 تن از سهام دارانش این قلعه را خریداری کرده است. امروز Mothe Chandeniers با کمک YAC از طراحان دعوت به عمل میاورد تا جذابیت های طبیعی این قصر را بیشتر نشان دهند. و آنرا به محلی استراحت و تفکر توریست ها و بازدید کنندگان بین المللی تبدیل کنند.

چطور می توانیم یک ویرانه را به نقطه مناسبی برای اقامت توریست ها تبدیل کنیم؟ چطور می توانیم کاری کنیم تا یک پوسته نئو گوتیک با معماری معاصر ارتباط برقرار کند؟

این ها سوالاتی هستند که مسابقه معماری ویرانه ها ایجاد می کند. این مسابقه موقعیتی در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهد که طراحیشان را به یکی از شگفت انگیز ترین ویرانه های دنیا اختصاص دهند. و یک مرکز توریستی طراحی کنند که تجربه مهمان نوازی منحصر به فرد و معنوی برای بازدید کنندگانش ایجاد کند.

وقتی ساختمان غروب می کند، این معماری است که باید از ترکیب فعالیت های انسانی و طبیعی که شگفتی های  Mothe Chandeniers هستند، محافظت کند. معماری باید این قصر را در مقابل فرسایش محافظت کند و قصر را به جامعه ای که Mothe Chandeniers را از آن خریداری کرده بازگرداند. این مسابقه رقابتی بی سابقه است که از طراحان دعوت میکند تا در محیطی با زیبایی های سورئال کار کنند و فضایی خیال انگیز و مناسب برای تعطیلات خلق کنند. طراحان باید چنین ویژگی هایی را تقویت کنند تا این فضا را به نقطه عطفی در معماری مدرن تبدیل کنند.

داوران مسابقه معماری ویرانه ها

Anish Kapoor

Rudy Ricciotti

Edoardo Tresoldi

Dagur Eggertsson

Alfonso Femia

Aldo Cibic

Marco Amosso

Luca Dolmetta

Romain Delaume

Julien Marquis

Olivier de Chabot

 

جوایز مسابقه معماری ویرانه ها

رتبه اول:

10.000  یورو

رتبه دوم:

4.000 یورو

رتبه سوم:

2.000 یورو

رتبه طلایی: (4 نفر)

1.000 یورو

5 اثر برتر “انتخاب قلعه”

5 اثر تقدیر شده

30 فینالیست

 

برنامه مسابقه معماری ویرانه ها

آغاز اولین دوره ثبت نام:

7 آبان، 1397

پایان اولین دوره ثبت نام:

4 آذر، 1397

آغاز دوره استاندارد ثبت نام:

5 آذر، 1397

پایان دوره استاندارد ثبت نام:

2 دی، 1397

آغاز دوره نهایی ثبت نام:

3 دی، 1397

پایان دوره نهایی ثبت نام:

7 بهمن، 1397

آخرین فرصت برای ارسال آثار:

10بهمن، 1397

+ منبع فراخوان