db40281fb4ffc852ad66846024e6e4dfدانشجویان معماری همیشه از مشغله و کار زیاد گفته‌اند ولی تا به‌حال سند موثقی در این‌باره نداشته‌اند، اما تحقیقات نشان می‌دهد که‌ حتی از دانشجویان مهندسی فضانوردی هم بیشترکار می‌‌کنند!

اگر دانشجوی معماری بوده‌اید حتما شب‌های زیادی تا سحر مشغول پروژه‌ها و طرح‌هایتان بوده اید؛ یا اگر در آشنا هایتان دانشجوی معماری داشته‌اید، حتما بارها بهانه‌ی کار و مشغله‌ی زیاد را از جانب او شنیده‌اید. حال تحقیقات NSSE از دانشگاه ایندیانا برای سال ۲۰۱۶، این حکایت را تائید می‌کند.

براساس اطلاعات NSSE، دانشجویان معماری به طور متوسط در هفته ۲۲٫۲ ساعت فعالیت مرتبط با رشته دارند.

به نوشته‌ی The Tab:

این عدد بیانگر متوسط زمانی است که در هفته صرف آماده شدن برای کلاس می‌شود؛ از جمله مطالعه، خواندن، نوشتن، انجام دادن تکلیف یا کارهای آزمایشگاهی.

جالب اینجاست که دانشجویان معماری حتی از دانشجویان شیمی و فیزیک و یا فضانوردی بیشتر کار می‌کنند!

Screen_Shot_2017_02_07_at_3.45.15_PM

از آنجایی که بیشتر دانشجویان معماری علاقمند به شب زنده داری و انجام پروژه های طراحی در سکوت شب هستند و طبعاً فعالیت در ساعات شب با خستگی همراه است ؛ ذکر این نکته ضروری است که صرف زیاد بودن مقدار فعالیت یک دانشجوی معماری به معنی بازدهی بیشتر فعالیت هایش نیست. گاهی یک ساعت فعالیت بانشاط نتیجه ای دارد که ده ها ساعت فعالیت همراه با خستگی نخواهد داشت.

قصدم این نیست که بگویم فکر کردن به ایده هایتان برای یک طرح معماری در نیمه شب کار ناپسند و بی نتیجه ایست اما باید دانست که هيچ معمار موفقي بهترين كار طراحي خود را در ساعت هاي پس از نيمه شب انجام نداده است. هرگز!